Kovács Zoltán volt nemzetközi kommunikációért felelős államtitkárt június 23-ai hatállyal felmentette a Nimród Vadászújság főszerkesztői posztjáról az Országos Magyar Vadászati Védegylet elnöksége – közölte az Országos Magyar Vadászkamara. A főszerkesztői feladatokat Pechtol János, a Védegylet ügyvezető elnöke látja el Kovács felmondási ideje alatt.

A közlemény megjelenése után az Orbán-kormány exállamtitkárának nevében egy indulatos bejegyzést posztoltak a Nimród Facebook-oldalán.

Kovács Zoltán főszerkesztő gondolatai a nemrég megjelent sajtóhír kapcsán:

A mai nap döntésének fényében – melyre nem hívtak meg és személyesen nem is közölték – csak két gondolat:

köszönöm mindenkinek, aki az elmúlt 7 évben velünk volt és őszintén gondolta, hogy a vadászat ügyében nincs pártpolitika csak józan szakmai megfontolások; büszkék lehetünk arra, amit végeztünk!