Keddi hatállyal felmentette Kovács Zoltánt a Nimród Vadászújság főszerkesztői feladatai alól az Országos Magyar Vadászati Védegylet elnöksége – jelent meg az Országos Magyar Vadászkamara honlapján.„A felmondási időszak alatt a főszerkesztői feladatokat Pechtol János, a Védegylet ügyvezető elnöke látja el annak érdekében, hogy a lap működése és megjelenése zavartalan maradjon. A főszerkesztő munkáját a javaslatok alapján Imre János, a Védegylet Felügyelőbizottságának elnöke, valamint Bajdik Péter, a Vadászkamara főtitkára segíti szakmai felügyelőként a következő hónapokban” – írták.A döntésre Kovács Zoltán is reagált, szavait a vadászújság közösségi oldalán tették közzé. Az egykori kormányszóvivő, volt nemzetközi kommunikációért és kapcsolatokért felelős államtitkár azt írta: a keddi elnökségi ülésre nem hívták meg, a döntést pedig nem közölték vele személyesen.Köszönöm mindenkinek, aki az elmúlt 7 évben velünk volt és őszintén gondolta, hogy a vadászat ügyében nincs pártpolitika, csak józan szakmai megfontolások; büszkék lehetünk arra, amit végeztünk– fogalmazott a fideszes politikus, majd „mindenki másnak” üzenve, Fekete Istvánt idézve azt írta: „Nem csoda, hogy annyi baj van a világon, mert az emberek gonoszságánál csak az ostobaságuk nagyobb.”Az Országos Magyar Vadászati Védegylet és az Országos Magyar Vadászkamara elnöksége rendkívüli, összevont elnökségi ülésén arról is döntött, hogy a Védegylet elnöksége által egyhangúlag elfogadott javaslatok értelmében az érdekképviseleti szervezet felmondja az eredetileg a vadászati világkiállításra létrehozott állami Egy a Természettel Nonprofit Kft.-vel fennálló kiadói szerződését. A felmondás a szerződés szerint rendes felmondással, június 24-ével, három hónapos felmondási idő mellett történik. A döntést a megváltozott külső körülmények indokolják– írták, és azt is közölték, hogy a Kamara részéről a határozati javaslatok a Nimród Vadászújsághoz kapcsolódó pénzügyi és szerződéses kötelezettségek felülvizsgálatát irányozzák elő. https://hvg.hu/kkv/20260601_vadaszati-kiallitas-ceg-allami-tamogatas-nimrod-szucs-veronikaA korábban szeptember 5-ére, a Pákozd–Sukorói Arborétumba és Vadasparkba tervezett Országos Vadásznap technikai és anyagi okokból elmarad, „illetve a partner állami erdőgazdaság, a VADEX Zrt. sem tudja a korábbi elképzelések szerint támogatni az eseményt”. A hatvani vadászati múzeumba tervezett, hagyományos Vadász-Gyermeknap idén viszont országos esemény lesz.Nyitókép: MTI / Koszticsák Szilárd