Bogdanovic a szerb közszolgálati televízió (RTS) világbajnoki műsorában a belga védő, Nathan Ngoy 66. percben kapott piros lapja kapcsán fogalmazott meg oda nem illő véleményt.
„Mindig is azt mondtam – és tényleg nem vagyok rasszista –, hogy a fekete játékosoknak nincs elég koncentrációjuk ahhoz, hogy 60-80 percnél tovább bírják” – mondta.
— Football Tweet ⚽ (@Footballtweet) June 23, 2026
Ugyan a műsorvezető kérdőre vonta a megjegyzés miatt, de a korábbi válogatott csatár ragaszkodott hozzá, hogy a többségnek hiányzik a koncentráció.
Bár megjegyzéseit elítélték a közösségi médiában, az RTS egy nappal később visszahívta a stúdióba az Argentína–Ausztria mérkőzés szakkommentátorának is.










