PNL a stabilit pentru ora 18.00 ședința Biroului Permanent Național, potrivit unui comunicat. E de așteptat ca la ședință să fie pusă în discuție excluderea parlamentarilor și liderilor locale care au votat guvernul Veștea saau au dat PNL în judecată.

20 de parlamentari și lideri locali vor fi excluși marți din PNL pentru că au susținut guvernul Adrian Veștea-PSD-Nicușor Dan, au declarat pentru G4Media surse politice. În fruntea listei sunt Adrian Veștea, puternicul baron Hubert Thuma și eternul ministru Cătălin Predoiu.

- articolul continuă mai jos -

Toma Petcu, președintele Consiliului Județean Giurgiu, și parlamentarul George Scarlat vor fi excluși și ei din PNL.

Parlamentarii care au votat guvernul Veștea: