A Fidesz választási bukásának okát elsősorban magukban keresné, de szerinte biztosan hozzájárult az is, hogy Magyar Péterék ügyesebben használták a közösségi médiát – mondta Kubatov Gábor a Blikknek adott interjúban, amelyben a Ferencváros helyzetéről, a Fradiváros-projektről és a jövőbeli terveiről is beszélt.A politikus, aki a Fidesz kongresszusán lemondott pártigazgatói és alelnöki posztjáról, arról beszélt, hogy 25 év alatt, amennyit „ebben a szolgálatban” dolgozott, az ereje végére jutott. „Sok szempont vezérelt, 60 esztendős vagyok, úgyhogy jó lenne még egy kis időt a Balatonnál meg az Adrián eltölteni. Van száz félretett könyvem az ágyam mellett, azokat is szeretném elolvasni. Nem tudok még korcsolyázni, szóval van egy csomó olyan tervem, hogy miket kell még csinálnom” – magyarázta. Minderről – tette hozzá – beszélt Orbán Viktor volt miniszterelnökkel, Fidesz-elnökkel is, aki elfogadta a döntését.Arról, hogy a Ferencváros élén maradna-e – vagyis, hogy elindul-e a klubelnöki posztért az ősszel esedékes tisztújításon –, azt mondta:Nekem mindig a Fradi érdeke volt az első. Ha a Fradinak ez lenne az érdeke, hogy olyan tulajdonos, olyan szponzor, olyan ember kerülne ide, aki méltó erre a posztra, természetesen hátrébb tudnék lépni.Arra a kérdésre, hogy mennyire érinti a klubot a kormányváltás, azt felelte, nem tudják még pontosan. „A mi költségvetésünk sportévről sportévre szól, és nem lehet tudni, pontosan milyen szándékai vannak az új kormányzatnak. Ami szerencse, hogy én kifejezetten jó viszonyt ápolok az új sportállamtitkárral (Kálnoki Kis Attilával – a szerk.), van köztünk, azt hiszem, egy kölcsönös tisztelet. Nyáron lesz egy találkozónk, amikor tisztázni tudjuk legalább a fő irányokat”.Azt sem tudta megmondani, hogy mennyit veszít anyagilag az FTC a Tisza győzelmével, ez több tényezőtől függ, például attól, mennyi pénzhez jutnak majd a televíziós közvetítések jogdíjából, vagy hogy lesz-e a következő szezonban is „magyarszabály”. A Nemzeti Sport korábbi értesülése szerint lesz, és a frissen honosított játékosok már nem számítanak majd magyarnak. Erről Kubatov azt mondta: „Ezzel az egésszel nem lenne semmi baj, de nekem van egy elvi álláspontom, hogy a visszamenőleges jogalkotás nem túl tisztességes. Ez a politikában is igaz, meg a sportban is”. A focicsapat „negyvenvalahány fős” játékoskeretéről azt mondta, nagyjából harmincra kell csökkenteni. Erről a svájci Stefan Gartenmann már nyilatkozott egy dán lapnak, az ő szerződésének meghosszabbítására például már nem talált pénzt a klub, de Kubatov szavai szerint az ír edző, Robbie Keane is azért távozott, mert megmondták neki, hogy kisebb kerettel és csökkentett bérköltségekkel kellett volna dolgoznia a továbbiakban. https://hvg.hu/sport/20260616_fidesz-valasztasi-vereseg-ferencvaros-fradi-sporolas-stefan-gartenmannA klubelnök szerint a többi szakosztállyal „nincs gond. Én csodálkoznék, ha az új kormányzatnak az lenne az elképzelése, hogy nem kell az a nemzeti büszkeség, amit a Ferencváros vízilabdacsapata behoz, nem kell az a nemzeti büszkeség, amit a női kézilabdacsapat be tud hozni, aminek egyébként egy jelentős része a magyar kézilabda-válogatottnak is a gerince” – jelentette ki.A 2016-ban bejelentett, de meg nem valósult, 25 milliárd forintos Fradiváros-projektről Kubatov azt mondta: az arra fordított pénz „minden fillérje a Ferencvárosban van, méghozzá pont úgy, hogy a magyar állam az adott támogatást nekünk megadta. Ezért aztán minden vizsgálat elé, minden nyomozás elé én tiszta szívvel és teljesen transzparensen állok oda. Ebből nekem, a felügyelőbizottságnak vagy a Fradi vezetésének semmiféle problémája nem lesz”.Az ügyben június elején a Ferenczvárosi C közép nevű facebookos szurkolói közösség vezetője az Állami Számvevőszékhez fordult, amely a rendőrséghez továbbította a bejelentést.Fotó: HVG / Veres Viktor
Kubatov Gábor: Ha a Fradinak az lenne az érdeke, hátrébb tudnék lépni
A Fidesz vezetéséből távozó politikus azt mondja, a klubelnöki poszthoz sem ragaszkodik feltétlenül. Azt nem tudja, mennyit veszít a Ferencváros azzal, hogy a Tisza került kormányra, de azt elismerte, hogy spórolniuk kell majd.






