Habár az Apple-készülékekről gyakran mondják, hogy biztonságosabbak, mint az androidosok, időről időre itt is kibukik egy-egy hiba. A napokban pedig épp az Apple chipjeiben található súlyos sebezhetőségről tett közzé részleteket egy Paradigm Shift nevű cég, amely kémprogramokat és hackereszközöket árul kormányzati szerveknek – írja a TechCrunch.
A barcelonai székhelyű kibervédelmi vállalat az usbliter8-nek nevezett sérülékenység kapcsán közzétett dokumentáció részeként azt is bemutatta, hogy hogyan lehet kihasználni a sebezhetőséget.
A hiba és az Apple által gyártott A12 és A13 chipekkel rendelkező iPhone-okat érinti, amelyeket 2018-ban és 2019-ben adtak ki.
Ezek az Index szerint egészen pontosan az alábbi Apple-készülékekben találhatók meg:
a12-es chipek: iPhone XR, iPhone XS és XS Max, iPad Air (3. generáció), iPad mini (5. generáció), iPad (8. generáció), Apple TV 4K (2. generáció).













