PREDSJEDNIK uprave ZET-a Marko Bogdanović predstavio je danas nalaze opsežnog istraživanja javnog mnijenja koje su krajem prošle godine proveli ZET i Grad Zagreb. Anketa, u kojoj je sudjelovalo 929 ispitanika, provedena je s ciljem da se utvrdi koje bi mjere potaknule građane na češće korištenje tramvaja i autobusa, a rezultati pokazuju da Zagrepčani traže znatno strožu regulaciju prometa u korist javnog prijevoza.
"Najvažniji rezultat provedenog istraživanja je da bi Zagrepčani više koristili javni prijevoz kada bi bio učestaliji, pouzdaniji i brži. Tako čak 85 posto građana ističe pridržavanje voznog reda kao razlog koji bi ih potaknuo na češće korištenje javnog prijevoza, 83 posto građana ističe pouzdanost dolazaka i odlazaka, dok 82 posto njih navodi češće polaske kao glavni poticaj", istaknuo je Bogdanović, nadovezujući se na nedavne medijske natpise o studiji Prometnog fakulteta i tvrtke Ernst&Young o ubrzavanju javnog prijevoza u gradu.
Građani podupiru kažnjavanje vozača i usporavanje automobila
Najveće iznenađenje u istraživanju predstavljaju izrazito strogi stavovi građana prema vozačima osobnih automobila koji uzurpiraju prometne trake namijenjene isključivo javnom prijevozu.






