„Ma volt egy pillanat, amikor nagyon dühös voltam a kihagyott büntető miatt” – mondta Lionel Messi, az argentinok sztárja az Ausztria ellen kihagyott tizenegyeséről az ESPN tudósítása szerint.
A 38 éves klasszis a dallasi mérkőzés elején állhatott oda a büntetőhöz, miután a videobíró segítségével tizenegyest ítéltek Argentínának. Messi azonban nagyon rosszul lőtte el a labdát a bal alsó sarok felé, az simán a kapu mellé ment.
„Nagyon rosszul rúgtam el, de szerencsére sikerült túllépnünk ezen a helyzeten, megszereztük a vezetést, majd a három pontot is, ami a legfontosabb”
– mondta a meccs után. Messi ezzel az első játékos lett, aki három tizenegyest is kihagyott világbajnoki tornákon (a tizenegyespárbajok kivételével). Eddig holtversenyben álltak az első helyen a korábbi ghánai csatárral, a két büntetőt hibázó Asamoah Gyannal.
Fotó:












