1986. június 6-a óta, azaz bő negyven év óta először fordult elő, hogy olyan játékos szerzett gólt a labdarúgó-világbajnokságon, aki a magyar NB I-ből kapott meghívást a tornára. Akkor Détári Lajos, a Honvéd futballistájaként talált be a Kanada elleni 2-0-s mérkőzés 76. percében. Magyar idő szerint kedd hajnalban aztán jött Nadhir Benbouali…
Az, hogy az elmúlt negyven évben nem született NB I-es találat a világbajnokságon egyszerű matematika: nem elég, hogy a magyar válogatott hiányzott, de hazai élvonalból is alig-alig kerültek ki játékosok a tornára.
Olyannyira, hogy a mostani vb három résztvevője (Nadhir Benbouali, Lenny Joseph, Laros Duarte) előtt összesen négy ilyen labdarúgó akadt.
6 fotó
Néhány fehér holló










