Átmenetileg módosítani kellett az Országos Onkológiai Intézet műtéti rendjét a 3-as épület műtői légtechnikai és klimatizációs rendszerének meghibásodása, valamint a tartós hőhullám miatt - közölte az intézet hétfő este a Facebook-oldalán. Az egészségügyi miniszter hétfőn késő este a közösségi oldalán jelentette be, hogy kedd reggel érkeznek az alkatrészek és a beépítésük is megkezdődhet.

„Holnap reggel repülővel érkeznek a speciális alkatrészek (4 db nyomástávadó), ha minden jól alakul, akkor holnap elkezdődik a beépítése is, és reméljük megoldódik a műszaki akadály” - írta Hegedűs Zsolt. „Köszönjük az Országos Onkológiai Intézet munkatársainak a segítséget, munkát és a betegeknek, hozzátartozóknak a türelmet.”

Az intézet azt írta: a műtők egy részében jelenleg nem biztosíthatók folyamatosan a szakmai, infekciókontroll- és betegbiztonsági előírások által megkövetelt hőmérsékleti és páratartalmi feltételek, ezért a 3-as épület műtőiben a tervezett műtéti tevékenységet átmenetileg felfüggesztették, a műtői kapacitást pedig átszervezték.

A halaszthatatlan onkológiai műtétek biztosítása érdekében a 3/A épület műtőiben kétműszakos munkarendet vezettek be, a beavatkozások reggel 6 órától este 10 óráig zajlanak. Az érintett betegeket az intézet munkatársai közvetlenül keresik meg az esetleges módosításokkal és az új műtéti időpontokkal kapcsolatban.