Algéria hátrányból fordítva 2–1-re legyőzte Jordániát a világbajnokság J csoportjának hajnali meccsén, ezzel életben tartotta továbbjutási reményeit.
Jordánia sokáig fegyelmezett, szervezett védekezéssel tartotta magát, és a 36. percben Nizar Al-Rashdan góljával vezetést is szerzett, egy algériai védelmi hiba után gyorsan végigvitte az akciót.
Algéria az első félidőben is többet birtokolta a labdát, de nehezen talált rést a jordániai védelmen, és a helyzeteit sem használta ki. A szünet után azonban egyre nagyobb nyomás alá helyezte ellenfelét, amely fokozatosan mélyebbre szorult vissza. A fordulatot végül a pontrúgások hozták meg: a 69. percben a Győrben futballozó, csereként beálló Nadhir Benbouali fejelt gólt Riyad Mahrez szögletéből, majd a 82. percben Amine Gouiri kotorta be közelről a győztes találatot egy újabb szöglet utáni kavarodás végén.
Fotó:
TAYFUN COSKUN/Anadolu via AFP










