Algéria 2-1-re legyőzte az újonc Jordániát a labdarúgó-világbajnokságon, ezzel pedig nagyot lépett a továbbjutás felé.

Hiába volt komoly labdabirtoklási fölényben az algériai csapat az első félidőben és volt két komolyabb lehetősége az afrikaiak sztárjának, Rijad Mahreznek, Jordánia szerezte meg a vezetést. A második félidőben feljebb kapcsolt Algéria, végül egy szöglet hozta meg az áttörést:

az ETO-val magyar bajnok Nadir Benbouali ugrott a legmagasabbra és a kapuba fejelt (az M4 Sport videóján a találat). A győri támadó a szünetben állt be csereként, most debütált a vébén.

A hidratációs szünet sem törte meg az algériai lendületet, csak az volt a kérdés, mikor jön a második gól. Nem kellett rá sokat várni, Amine Gouiri szintén egy sarokrúgás után volt eredményes. Jordániában már nem volt erő az egyenlítéshez, ez a vereség pedig azt is jelenti, hogy kiesik a csoportkör végén. Algéria a második vagy a harmadik helyen zár, erről az Ausztria elleni meccs dönt.

Nizar Al Rashdan