SJEVERNOKOREJSKI čelnik Kim Jong Un izjavio je da će država u potpunosti koristiti svoj položaj nuklearne sile te da je to jedini način da se izađe na kraj s nepredvidivom i kompliciranom globalnom sigurnosnom situacijom, izvijestila je danas državna novinska agencija KCNA.

Optužbe na račun SAD-a

"Nezamislivi i zapanjujući incidenti i događaji" događaju se zbog "razbojničke" pohlepe hegemonističkih sila, zbog čega su sukobi diljem svijeta sve nasilniji, rekao je Kim, okrivljujući SAD za pogoršanje krvoprolića u Europi i na Bliskom istoku.

Kim je govorio na sjednici Središnjeg odbora vladajuće Radničke stranke, koja je započela u subotu i završila jučer.

Tekst se nastavlja ispod oglasa