Miközben az egész világ Lionel Messi lábai előtt hever, aki megdöntötte a labdarúgó-világbajnokságok gólrekordját, az osztrák válogatott szövetségi kapitánya, Ralf Rangnick szerint az első, történelmi találatot nem szabadott volna megadni, megítélése szerint ugyanis szabálytalanság történt az akció során.
Az első gólt vissza kellett volna nézni, és akkor a játékvezetők is láthatták volna, amit mindenki, vagyis a (Xaver) Schlager ellen elkövetett szabálytalanságot. Bosszantó volt
– mondta Rangnick a Reuters cikke szerint. Az osztrák kapitány azért elismerően beszélt az argentinok nyolcszoros aranylabdásáról.
„Tudtuk, hogy ő egy külön kategóriába tartozik, és Lionel Messi bebizonyította, hogy ő az egyik legjobb, sőt, talán a legjobb is” – értékelt a szakember.
Nem csak Rangnick szerint volt szabálytalan az argentinok vezető találata. Peter Schmeichel szerint hasonló volt a szituáció, mint amiért Argentína tizenegyest kapott korábban a meccsen – és amit Messi a kapu mellé lőtt.












