„Mindenki nagyon feszült és arra gondol, hogy a következő nap beviszik, vagy ha a következő nap nem is, kedden igen"
- fakadt ki M., aki társával, R.-rel együtt évek óta az óbudai önkormányzatnál dolgozik. Azzal a feltétellel vállalták, hogy a 444-nek beszélnek a kerület belső ügyeiről, ha nevüket nem fedjük fel. A választások óta közvetlen közelről figyelik, ahogy a nyomozó főügyészség egyenként szedi le az évek óta húzódó, korrupciógyanús ügyek szereplőit, amely olyan szövevényes és sok szálon fut, hogy durva leegyszerűsítés ebből csak a parkfenntartást kiemelni.
M. és R. meglepetésére négy nap se kellett az ügyészségnek a sorsdöntő április 12. után, hogy megtáltosodjon és mintázata is legyen a politikusokkal szembeni eljárásoknak, ami azóta több kerületre is kiterjedt. A hatóságok keddenként tartanak házkutatást, így „kedden remegnek, akiknek remegniük kell".
Fideszes politikusok is kibuknak
Óbuda már a szocializmus idején felkerült az amerikai és az orosz maffia térképére, a kilencvenes években pedig az alvilági leszámolások egyik legismertebb helyszíne lett. A maffiaszerű működés azonban a jelek szerint nem tűnt el a régi időkkel.












