„Bennünket nem lehet megvesztegetni. És ezt még a főmegvesztegető is elismeri” – kezdi Karácsony Gergely főpolgármester Facebook-bejegyzését, reagálva a Telex cikkére, amiben arról írtak, hogy egy Pék becenevű politikus a főpolgármester és más politikusok nevében több százmillió forint kenőpénzt fogadott el Z. Zsolttól a parkfenntartási ügyben.

A kenőpénz azonban nem érte el a célját, mert Z. Zsolt cége, a Pannon Park Forest Kft. nem kapott munkákat a fővárostól. Z. Zsolt vallomása szerint emiatt később többször is számonkérte Péket, az egyik ilyen esetben pedig úgy fogalmazott, hogy akár a Dunába is dobhatta volna a pénzt.

„Tegnapi sajtóhírek alapján bizonyos »Pék«, rám hivatkozva tett zsebre korrupciós pénzt, de a cikkben idézett vallomás szerint a pénz kifizetője, maga a megvesztegető is azt mondta: »akár a Dunába is dobhatta volna a milliókat«, mert a Fővárosban nemhogy az érdekeit nem tudta érvényesíteni, de mi kezdtük el ennek az egész hálózatnak a felszámolását” – írja Karácsony, aki szerint ellenőriztek, szigorítottak, az alvállalkozókat kiszoryytották és feljelentéseket tettek.

Fotó:

Németh Dániel/444