Julián Alvarez, az argentin labdarúgó-válogatott csatára az osztrákok elleni 2-0-s győzelem után rendesen felbolygatta a világsajtót, ugyanis a jövőjét firtató újságírói kérdésekre azt felelte:

Beszéltem az Atléticónál azokkal, akikkel kell, és mindenki számára az lenne a legjobb, ha elmennék. Valóra akarom váltania az álmomat

– mondta a 26 éves, világbajnok csatár.

Azt nem mondta el, hogy pontosan mit is takar ez az álom, de napok óta hírbe hozták már a Barcelonával, ahogyan az Arsenallal és a PSG-vel is. Ugyanakkor sajtóhírek szerint az Atleti panaszt akar tenni a FIFA-nál a Barca miatt, hogy megkörnyékezték a játékosukat.

Alvarez, amikor 2024-ben a Manchester Citytől az Atlético Madridba szerződött, akkor hatéves szerződést írt alá. Klubja a nyáron már kikosarazta a Real Madridot is, amely 150 millió eurót fizetett volna érte.