Șeful PSD, Sorin Grindeanu, a declarat luni seară, spre finalul votului pentru învestirea guvernului Veștea, că, dacă acesta va pica în Parlament, atunci PSD nu va vota un guvern minoritar PNL-USR-UDMR, dar și că PSD ”nu va fugi de răspundere”. Întrebat dacă PSD va face guvern cu AUR, Grindeanu a răspuns că nu.
Principalele declarații
PSD a înțeles responsabilitate votului, de a oferi un guvenr stabil, care să intre rapid în pâine. PSD a votat, toți parlamentarii, vom vedea rezultatul.
Veștea e un om responsabil, care dorește binele, care dorește ca România să aibă un guvern stabil cu politici publice pentru români. Sigur că sunt alții care, stând pe funcții, fac pe moraliștii
E treaba românilor să-i judece pe cei care pun mai presus funcțiile personale decât binele public














