Spędził w więzieniu ponad 20 lat za zabójstwo, którego - jak utrzymuje - nie popełnił. W poniedziałek Piotr Pytel wyszedł na wolność dzięki decyzji o przerwie w karze.

– Pan Pytel opuścił zakład karny – informuje Agnieszka Kłos, rzeczniczka Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Rzeszowie.

W ubiegły piątek, podczas wizyty w Rzeszowie, minister sprawiedliwości Waldemar Żurek poinformował, że podjął decyzję o ponownym uruchomieniu procedury ułaskawieniowej Piotra Pytla. Mężczyzna od ponad 20 lat odbywa karę dożywotniego pozbawienia wolności za zabójstwo kobiety w Monachium, choć – jak utrzymuje – nie popełnił tej zbrodni. Minister zapowiedział także wszczęcie procedur, które pozwoliłyby Pytlowi oczekiwać na decyzję o ułaskawieniu na wolności. W poniedziałek 22 czerwca Piotr Pytel opuścił więzienie, w którym przebywał od 17 lat. Wcześniej odbywał karę w jednym z więzień w Bawarii.

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.

Materiał promocyjny