A Magyar Kerékpárosklub elnöke 46 perc iszapjárás után ért át a túlpartra, videót is készített az útról.
Különleges kísérletet hajtott végre Kürti Gábor, a Magyar Kerékpárosklub elnöke: átsétált a Velencei-tavon. Közösségi oldalán azt írta, feltérképezte a mélységeket a teljes útvonalon, majd a kajakja mellett haladt, kötéllel, neoprén cipőben a sérülések ellen, és vitt mentőmellényt is, ha bajba kerülne. Jelezte: senkinek sem ajánlja, hogy csak úgy gyalogoljon a tóban, mivel lehetnek mélyebb pontjai is. Emellett az iszapban járás és a 35 fokos hőség kimerítő. Útközben csibor is megcsípte, ezért igyekezett nem túl lassan haladni, nehogy még egyszer hasonló történjen vele.Két napja számoltunk be arról, hogy mindössze 53 centit mutatott a vízmérce Agárdnál, ami megegyezik a 2022-es eddig történelmi rekordnak számító alacsony vízállással. Azóta már megjárta a vízszint a 52 centit is, vagyis megdőlt a negatív csúcs. https://www.facebook.com/kurtigabordezso/posts/pfbid0YNFGigDTDoKg172xLpLASPj83o5maMaNjhYvrX9CZBHEimvrtkobrFEzvcmMZKUClKürtö végül sikeresen átsétált a túlpartra, a csaknem két kilométert 46 perc alatt tette meg. Nyitóképünkön, ahogy Kürti Gábor Dezső átgyalogolja a Velencei tavat. Fotó: Facebook / Kürti Gábor Dezső.










