Úgy látja, nyomás helyeződik a polgármesterekre, ha a közterületek forgatásra bocsátásáról van szó, ezért országosan változtatna az erre vonatkozó szabályozáson.
Mint ismert, egy hétvégére lezárták a 2-es metró egy szakaszát egy filmforgatás okán, ami miatt a tömegközlekedést használó utasok kénytelenek voltak alternatívákat keresni, ha a Deák Ferenc tér és az Örs vezér tere közti szakaszon akartak közlekedni. Karácsony Gergely ezt követően elárulta: a BKV hozzávetőleg 50 millió forintot keres az Arnold Schwarzenegger főszereplésével készülő film forgatása miatti metróleálláson.
Pikó András, Józsefváros polgármestere hivatalos Facebook-oldalán fejtette ki véleményét a helyzetről. A bejegyzésből pedig kiderül, hogy szerinte országosan szigorítani kéne azon, hogy mekkora összeg ellenében és milyen közterületeket vehetnek igénybe a filmkészítők, ha Magyarországon szeretnének forgatni.
A lakók isszák meg a levét
Évente akár több tucat filmforgatási kérelemmel keresik a józsefvárosi önkormányzatot. Egy-egy ilyen forgatás, akár napokra, de van, hogy akár egy hétre is felforgatja a környéken élők életét, korlátozza a mozgási szabadságukat, ellehetetleníti a parkolást. Az önkormányzatunk az átengedett közterületekért cserébe évente átlag 20(!) millió forint bevételre tesz szert, ez az elmúlt években átlagosan kb. 190 forgatási napból jött össze











