A Metróért Egyesület szerint túlzás, hogy ekkora lezárás kelljen egy filmforgatáshoz, ráadásul a vonal legforgalmasabb részén.

Nem közlekedik a kettes metró egész szombaton és vasárnap egy filmforgatás miatt a Deák Ferenc tér és az Örs vezér tere között, ezen a részen pótlóbusszal lehet majd utazni – számolt be erről szerdán a Budapesti Közlekedési Központ (BKK). A Telex úgy tudja, hogy Arnold Schwarzenegger, a Terminátor-filmek sztárja és Kalifornia állam volt kormányzója Sharon Stone szereplésével forgat akciófilmet, amelynek egyik jelenetét a Stadionok állomás alagúti részében vennék fel, és mivel ezt nem tudják elkülöníteni a közlekedéstől, inkább lezárják a forgalmat a vonal egy részén.A BKK szerint a pótlóbuszra az Örs vezér terénél a Fehér úti autóbusz-végállomásnál és a Kerepesi út befelé vezető oldalán az Örs vezér tere után is fel lehet szállni. A járat a Deák Ferenc térről a 9-es autóbusz Kőbánya irányú megállóhelyéről indul majd. Javasolják azt is, hogy aki teheti, a belváros felé utazzon inkább az 1-es és 3-as villamossal, vagy 7-es, 8E, 110-es, 112-es, 133E buszokkal. Hozzátették: az 1-es villamosról Zugló vasútállomásnál, a 3-as villamosról pedig a Bosnyák térnél érdemes átszállni.A Telexnek Bíró Endre, a Metróért Egyesület vezetője azt mondta, hogy szerinte túlzás a kettes metró legforgalmasabb, gyakorlatilag majdnem egész pesti részét lezárni egy egész hétvégére, egy ilyen forgatást bármelyik másik vonalon meg lehetne valósítani. https://hvg.hu/elet/20260605_budapest-bringa-arnold-schwarzenegger