Jelentősen megújul az Alkotmánybíróság, amint életbe lép a Magyar Péter által bejelentett alaptörvény-módosítás.

A tervezet értelmében 70 éves kor felett nem lehet senki alkotmánybíró, és ez már a jelenlegi tagokra is érvényes. Ez azt jelenti, hogy a 15 tagú testületből négyen azonnal távoznak.

Egy nagyon kicsi átmenet lesz, elég lesz az Alaptörvény-módosítás hatályba lépését követő hónap első napján távozni. Tehát ha júliusban átmegy a módosítás, akkor augusztustól kell lemondani. Annál gyorsabb tempó szinte kizárt, ugyanis a tervezet hétfőn jelent meg, és öt nap van véleményezni.

Magyar Péter a parlamenti beszédében Polt Péter alkotmánybírósági elnököt, volt legfőbb ügyészt emelte ki külön, de nem csak ő távozik.

Haszonicsné Ádám Mária, Juhász Miklós és Lomniczi Zoltán is elmúlt már 70 éves.