Birželio 19 d. Šiauliuose atsiskleidė gyvosios tautodailės tradicijos – vienu metu atidarytos dvi liaudies meną įprasminančios parodos. Šiaulių kultūros centro galerijoje „Laiptai“ vykusio atidarymo metu lankytojams pristatyta asociacijos „Dangaus sodai“ šiaudinių sodų paroda „Po aukso sodais“ ir Šiaulių miesto tautodailininkų tapybos darbų paroda, skirta Lietuvos tautodailininkų sąjungos kūrybinės veiklos 60-mečiui paminėti, rašoma centro pranešime žiniasklaidai.

Simboliška, kad viena iš parodų eksponuojama Pelikso Bugailiškio name, kuriame kadaise gyveno iškilus teisininkas, kraštotyrininkas, muziejininkas, etninės kultūros ir paveldo puoselėtojas Peliksas Bugailiškis. Tai pirmoji šiame name surengta paroda, todėl jos tema pasirinkta neatsitiktinai. Šiaudinių sodų tradicija yra vienas unikaliausių lietuvių nematerialaus kultūros paveldo reiškinių, kurio puoselėjimas šiandien suburia kūrėjus iš įvairių Lietuvos regionų.

Pelikso Bugailiškio namo erdvėse lankytojus pasitiko 37 šiaudiniai sodai, kuriuos sukūrė 24 autorės iš įvairių Lietuvos regionų. Kiekvienas jų pasižymi savita forma, konstrukcija ir nuotaika – nuo santūrių, mažų kompozicijų iki sudėtingų, kruopštaus darbo pareikalavusių įspūdingo dydžio sodų. Šie darbai atskleidžia ne tik šios tradicijos įvairovę, bet ir jos gebėjimą prisitaikyti prie šių dienų kūrybinių ieškojimų.