Az Integritás Hatóság elnöke szerint ez az összeg egy konzervatív középérték.
Bíró Ferenc Pál közösségi oldalán elmagyarázta, miért került 60 ezer milliárd forintjába Magyarországnak a NER elmúlt 16 éve. Az Integritás Hatóság elnöke szerint a legtöbben korábbi bejelentését úgy fogadták, hogy
ez egy felfoghatatlanul nagy szám, (…) ennyit egyszerűen nem lophattak el, egyáltalán hogy jön ki ez a matek?
Az Állami Számvevőszék elnöke által elmozdítani kívánt, a korrupciót üldöző állami hivatal vezetője azt írta: a 60 ezer milliárdot
a hazai közbeszerzési adatok, illetve az Integritás Hatóság elemzései alapján sikerült meghatározni, amihez nagyban hozzájárultak a nemzetközi közgazdasági irodalomból vett ismeretek.







