A kisbenzinkutakat képviselő Független Benzinkutak Szövetsége közleményben jelezte nemtetszését.
A Fidesz-kormány által bevezetett és a Tisza-kormány által meghosszabbított védett ár/hatósági ár rendszer a magyar családi tulajdonban álló, benzinkutakat üzemeltető kkv-knek március óta mintegy 7,5–8 milliárd forint veszteséget okozott. A kár enyhítésére a Fidesz-kormány támogatási programot hozott létre, amit a Tisza-kormány, mint jogutód, most nem akar végrehajtani – írja a kisbenzinkutakat képviselő Független Benzinkutak Szövetsége (FBSZ) posztjában, amely a Holtankoljak.hu Facebook-oldalán jelent meg.
Az FBSZ tiltakozásul 2026. 06. 26-ra egynapos figyelmeztető bezárásra hív fel minden károsult kisbenzinkutat. Nem tűrhetjük tétlenül, hogy rendszeresen kisemmizzenek, veszteséges működésre kényszerítsenek, semmibe véve alkotmányos jogainkat tulajdonunkhoz, és a szabad vállalkozáshoz – fejtették ki.
Ráadásul a Tisza-kormány legújabb törvényjavaslata minden kontroll nélkül, azonnal újra bevezethetővé kívánja tenni ezt a mérhetetlenül káros rendszert (mármint a védett/hatósági üzemanyagárat), nem törődve az alapvető jogbiztonsággal sem. Egy ember szubjektív döntésére akarják bízni több ezer magyar család megélhetését – nehezményezik. Itt arra utalnak, hogy a parlament elé került törvényjavaslat alapján a kereskedelempolitikáért felelős miniszter (továbbra is) felhatalmazást kap arra, hogy szükség esetén – piaci sokkok vagy indokolatlan áremelkedések esetén – visszavezesse a hatósági árakat.











