Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!Akinek álmatlan éjszakái lettek volna Gyurcsány Ferenc jövőbeli terveivel és lakóhelyével kapcsolatban, most megnyugodhat. Baráth Éva, Ecseg polgármestere ugyanis pontot tett a találgatásokra és Facebook-oldalán hivatalosan, egy közös képpel is megerősítette: Gyurcsány Ferenc a nógrádi községbe költözik.„Ma abban a megtiszteltetésben volt részem, hogy személyesen is találkozhattunk, és egy rövid, kötetlen beszélgetés keretében egyeztettünk a jövőt illetően. A Miniszterelnök úr tájékoztatást adott arról, hogy bár a közeljövőben még nem tervezik az életvitelszerű letelepedést, hosszú távon ez a szándékuk. Jelezték továbbá, hogy a jövőben részt kívánnak venni a település életében, és látogatni fogják a közösségi rendezvényeket” – írta a polgármester posztjában, majd gyorsan tisztázta, a protokoll miatt hivatkozik még mindig miniszterelnökként Gyurcsányra, a közjogi méltóságokat ugyanis életük végéig megilleti a pozíciójukból fakadó megszólítás.Az ügyben maga Gyurcsány is megszólalt és megerősítette, legkisebb fia miatt nem szakadnak el teljesen a fővárostól. Ősszel Budapesten belül is költöznek, méghozzá Zuglóba, viszont amikor csak lehet, Ecsegen lesznek.„A múlt héten megvettünk egy régi, nagyjából kétszáz éves, egykori malomépületet. A száz négyzetméteres házon és a telken lesz elég munka, amit most kifejezetten várok is. Olvasás és írás mellett a következő pár évben ezzel fognak telni az ecsegi napjaink” – írta a közélettől tavaly visszavonult Gyurcsány, hozzátéve, nem fognak bezárkózni. „Élni fogunk a faluval, a faluban.”
A hír igaz – jelentette be az ecsegi polgármester, hogy Gyurcsány Ferenc a faluba költözik
A volt miniszterelnök is megszólalt az ügyben.







