PAKISTAN i Katar izvijestili su o značajnom napretku u diplomatskim naporima između Sjedinjenih Američkih Država i Irana, nakon prvog kruga razgovora na visokoj razini održanog na samitu u Švicarskoj. Nakon sastanka, Kina je pozvala SAD i Iran da nastave suradnju radi postizanja pozitivnih rezultata, piše Anadolu.
Dvojica posrednika, Pakistan i Katar, u zajedničkom su priopćenju naveli da je samit na Lucernskom jezeru protekao u "pozitivnoj i konstruktivnoj atmosferi". "Postignut je ohrabrujući napredak, uključujući uspostavu mehanizma za daljnje tehničke razgovore", stoji u priopćenju.
Reakcija Kine
Vijest o napretku pozdravila je i Kina. Glasnogovornik Ministarstva vanjskih poslova Guo Jiakun izjavio je novinarima u Pekingu kako se nada da će SAD i Iran "zadržati pozitivan zamah u pregovorima i raditi na istom cilju kako bi postigli pozitivne rezultate". Guo je dodao da Kina podržava posredničke napore Pakistana, Katara i svih relevantnih strana s ciljem trajnog okončanja američkog rata protiv Irana.
Tekst se nastavlja ispod oglasa










