A számlacsomagok átlagos éves díja alapján derül ki az MNB tanulmányából, hogy melyik banknál milyen költségű a bankolás.
Kiderült, melyik volt Magyarországon tavasszal a legolcsóbb és legdrágább bank – szúrta ki az Azénpénzem.hu a Magyar Nemzeti Bank (MNB) elemzését. A vegyesen (elektronikusan és készpénzzel is) fizetők számára elérhető számlacsomagok éves költségét vizsgálva az MNB ábrájáról az derült ki, hogy március végén az elérhető számlacsomagok éves költségsávját, illetve az éves átlagos banki költséget nézve
a legdrágább a Raiffeisen Bank,
a legolcsóbb pedig a Gránit Bank volt.
A sávok között egyébként jelentős volt a szórás.








