Június elején, egy hétfői frakcióülésen Magyar Péter felszólította a tiszás képviselőket, ha ellenérzéseik vannak Sulyok Tamás köztársasági elnök eltávolításával kapcsolatban, most van itt a lehetőség ezeknek hangot adni. Nem sokkal korábban járt le a Sulyoknak és a többi magas rangú fideszes kinevezettnek adott május 31-i ultimátum, és bár a kormányban és a frakcióban is sokan bíztak abban, hogy a köztársasági elnök végül lemond, ez nem történt meg.
Mivel önként nem ment, Sulyokot jogi úton kell a Tiszának eltávolítani, a miniszterelnök ehhez kért informális felhatalmazást a képviselőktől. Meg is szavaztatta őket. Nem volt ellenvetés. A kétharmados többség birtokában a többi részletkérdés, a döntés megszületett. „Éreztük ennek a súlyát, hogy felemeljük a kezünket, és a köztársasági elnöknek szevasz” – mesélte az egyik jelenlévő.
Magyar Péter június 20-án vasárnap jelentette be, hogy másnap ismertetik „az Országgyűlésben a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatalra vonatkozó javaslatot és az Orbán bábjainak vergődését lezáró Alaptörvény módosítást”.
Minden hétfőn, a plenáris ülés előtt tart frakcióülést a Tisza. A helyszín titkos, nem akarják, hogy valaki hívatlanul oda tévedjen. A parlament épületében találkoznak, a mobilokat kint kell hagyni, felvétel az ülésről nem készül.













