BIVŠI nogometaš Rade Bogdanović izazvao je pozornost svojim izjavama tijekom gostovanja u emisiji Radio-televizije Srbije (RTS) posvećenoj Svjetskom prvenstvu. Analizirajući utakmicu između Belgije i Irana, koja je završila rezultatom 0:0, Bogdanović se osvrnuo na crveni karton belgijskog braniča Nathana Ngoya u 66. minuti. Belgija je tako i nakon drugog kola ostala bez pobjede na turniru unatoč izglednim prilikama.
Bogdanović je potez tamnoputog braniča Ngoya, koji je isključen zbog prekršaja kao posljednji igrač obrane, ocijenio neshvatljivim te iznio kontroverznu analizu. "Nisam rasist, ali ovi crnci nemaju koncentraciju da izdrže dulje od 60 minuta. Igrao sam s njima. Svoje igrače smo nekad morali čuvati da ne naprave grešku, sadašnji nogomet je takav. Na razini SP-a ovo se ne može dogoditi", rekao je Bogdanović.
Nakon njegove izjave reagirao je voditelj u studiju, koji je napomenuo da i reprezentacija Francuske ima mnogo tamnoputih igrača koji djeluju koncentrirano tijekom svih 90 minuta. Bogdanović je na to odgovorio: "Da ne ulazimo u detalje, a i to bismo mogli, i oni prave greške. Ne generaliziram, velika većina nema koncentraciju."
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Nije mu prvi put













