„Belgium minden erejét latba vetette, de erőfeszítései eddig nem hoztak eredményt” – írta félidei elemzésében az Opta Analyst, és ezzel tökéletesen össze is foglalta a Belgium–Irán mérkőzés első félidejét.
A G csoportot mindkét csapat döntetlennel kezdte, így fontos összecsapás elé néztek, hiszen egy esetleges győzelem szinte továbbjutást érhetett volna.
A belgák diktálták az iramot, az első félidőben 81 százalékos labdabirtoklást produkáltak, 11:2 volt a lövések/próbálkozások aránya, a legnagyobb helyzet mégis az ázsiaiak nevéhez fűződött.
A 25. percben Hadzsszafi egy szabadrúgást nem kapura lőtt, hanem a védők vonalában helyezkedő Taremihez gurított (mint amikor kézilabdában az irányító tökéletesen játssza meg a beállóst), az Olympiakosz csatára nem is hibázott, de a VAR lest jelzett…
: –











