TUNIS je jutros doživio još jedan težak poraz na Svjetskom prvenstvu. Nakon što su ih Šveđani deklasirali s 5:1, što je dovelo do smjene izbornika Sabrija Lamouchija, danas su s 4:0 izgubili i od Japana. Nakon utakmice, jedan od najiskusnijih reprezentativaca, 32-godišnji Ali Abdi, slomio se pred kamerama i u suzama uputio oštre kritike na račun nogometnog saveza.
Abdi je razgovor započeo isprikom navijačima koji su doputovali na prvenstvo, ali i svima u domovini. "Ispričavamo se navijačima koji su došli ovdje podržati nas i svim Tunižanima koji iskreno vole svoju zemlju. Ova isprika ide pravim navijačima, a ne onima koji šire glasine", rekao je Abdi.
"Na SP smo došli s igračima koji nikad nisu igrali zajedno"
Branič Tunisa smatra da su uzroci debakla dublji i da leže u lošem vođenju reprezentacije. "Problem je kolektivan. Momčad nije bila ujedinjena i nismo imali dovoljno vremena za uigravanje uoči Svjetskog prvenstva. Normalno je da se ostvaruju ovakvi rezultati kad se nova ekipa gradi neposredno prije tako velikog natjecanja", objasnio je, a zatim izravno prozvao vodstvo saveza.
"Svaki put sve srušimo da bismo gradili ispočetka, umjesto da samo ispravljamo nedostatke. Mi na Svjetsko prvenstvo dolazimo s igračima koji nikada nisu igrali zajedno. Za izgradnju konkurentne ekipe potrebni su vrijeme i stabilnost", istaknuo je Abdi.










