Na razie kierowcy muszą liczyć się ze zwężeniem jezdni. Niebawem cały ruch w obu kierunkach zostanie przekierowany na jedną jezdnię. To wszystko w związku z budową nowego, ekspresowego wjazdu do Szczecina.

Zaczyna się budowa drogi ekspresowej S10 między węzłem Kijewo a węzłem Zdunowo. To odcinek o długości 4,4 km, który ominie Płonię i wyprowadzi z osiedla ruch tranzytowy.

Pierwsze prace zaczną się w poniedziałek 22 czerwca. Wykonawca, firma Budimex, zacznie budowę łącznic między jezdniami, które w pierwszym etapie umożliwią przekierowanie ruchu na jezdnię wyjazdową z miasta, co nastąpi w pierwszej połowie lipca.

W związku z tym, jak zapowiada Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie, od poniedziałku kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Wyłączone z użytkowania zostaną wewnętrzne pasy obu jezdni.

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.