Były polityk PO oddaje Nawrockiemu odznaczenie. "Gest protestu"

21 czerwca 2026, 14:12

Były poseł Unii Demokratycznej Piotr Fogler zapowiedział, że prześle Karolowi Nawrockiemu swój Złoty Krzyż Zasługi. Były polityk dostał odznaczenie w 2005 r. z rąk Aleksandra Kwaśniewskiego. "Nie jest to gest wobec tego Prezydenta, który mi je wręczał" - zaznaczył Fogler.

Fot. Rafał Szczepankowski / Agencja Wyborcza.pl

Piotr Fogler ogłosił w mediach społecznościowych, że "symbolicznie odsyła" Złoty Krzyż Zasługi, który dostał w czerwcu 2005 r. Ówczesny prezydent Aleksander Kwaśniewski odznaczył wówczas kilkadziesiąt osób za "wybitne zasługi w działalności samorządowej". Fogler zaznaczył, że robi to "w geście protestu wobec głupiej decyzji o odebraniu orderu Prezydentowi Ukrainy".