Az extrém hőség miatt több helyen is betiltották az alkoholfogyasztást Franciaországban, írja a BBC. Az intézkedést az indokolja, hogy az ország nagy részét sújtó hőhullám miatt a hatóságok szeretnék tehermentesíteni a sürgősségi és egészségügyi ellátórendszert.A francia miniszterelnöki hivatal közlése szerint minden olyan eseményen, amelyet az állam vagy valamely állami intézmény szervez, utasítást adtak arra, hogy ne szolgáljanak fel alkoholt. Az intézkedés elsősorban azokra a területekre vonatkozik, ahol a legmagasabb szintű, vörös hőségriasztás van érvényben.Vasárnap Franciaország délnyugati részétől a párizsi régión át egészen Burgundiáig 39–40 Celsius-fokos csúcshőmérsékletet várnak, egyes helyeken pedig a 41 fokot is elérheti a hőmérséklet. Az előrejelzések szerint a hőség hétfőn tetőzhet, és akár történelmi rekordok is megdőlhetnek.A több napja tartó hőhullám már most jelentős fennakadásokat okozott: több tucat vasúti járatot töröltek, egyes helyeken pedig felfüggesztették az oktatást. A francia meteorológiai szolgálat szerint egyelőre nem lehet pontosan megmondani, meddig tart a rendkívüli meleg, amely becslések szerint az ország lakosságának mintegy háromnegyedét érinti.A helyzet enyhítése érdekében a hatóságok egész éjszaka nyitva tartják a párizsi parkokat és közkerteket, hogy a lakosok és a turisták hűvösebb környezetben vészelhessék át az éjszakát.A köztéri alkoholfogyasztásra vonatkozó tiltás leginkább a több mint negyvenéves múltra visszatekintő Fête de la Musique fesztivált érint, amelyet minden évben a nyári napforduló idején rendeznek meg több városban és helyszínen. Tavaly csak Párizsban mintegy kétmillió ember vett részt a fesztivál programjain.
Az extrém meleg miatt több helyen megtiltották az alkoholfogyasztást Franciaországban
Épp akkor, amikor egy több millió embert érintő országos fesztivált tartják. Egyes helyeken akár 41 fok is lehet.










