Vörös riasztás van érvényben a hőség miatt Franciaországban, ezért betiltották az alkoholfogyasztást a vasárnapi rendezvényeken – írja a BBC.

Az éves Fête de la Musique ünnepségek országszerte milliókat vonzanak az utcákra, de mivel Franciaország harmadában a legsúlyosabb fokozatú hőségriadó van érvényben, a kormány az érintett területeken betiltotta a köztereken való alkoholfogyasztást.

Az intézkedéstől azt remélik, hogy így könnyebben biztosíthatják a sürgősségi és egészségügyi ellátást, az egészségügyi személyzet pedig a leginkább rászorulók ellátására tud összpontosítani.

Vasárnap 39-40 °C-fokos hőmérsékletre számítanak a délnyugati régiótól a párizsi térségen át Burgundiáig, egyes területeken akár a 41 °C-fokot is elérheti a hőmérséklet. Az előrejelzések szerint a hőmérséklet hétfőn éri el a csúcsot, a hatóságok arra figyelmeztettek, hogy az értékek ekkor megközelíthetik a történelmi rekordokat.

Franciaországban napok óta tart a hőség, ami miatt több tucat vonatjáratot kellett törölni és az iskolai tanítást is felfüggesztették. A francia meteorológiai szolgálat szerint „bizonytalan”, hogy meddig tart majd a kánikula, ami a becslések szerint a lakosság körülbelül háromnegyedét érinti.