Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!Terrorcselekménnyel fenyegetés és gyermekpornográfia bűntette miatt nyolc év fegyházbüntetésre ítélték azt a Magyarországon élő norvég férfit, aki korábban tömegmészárlással fenyegetőzött, tudta meg az RTL Híradó. A férfit továbbá tíz évre kiutasítottak Magyarország területéről. Bár Magyarországon kezdte meg börtönbüntetését, azt nem tudni, hogy a fennmaradó részt is itt fogja-e leülni.A férfit három éve fogta el a Terrorelhárítási Központ (TEK), miután netes videóiban ártatlanok megölésével fenyegetőzött. Egy 2023-as videójában például azt mondta: „Próbáljatok csak megállítani, gyilkolhatok az utcán vagy egy üzletben is.” A rendőrség szerint a férfi arról is beszélt, hogy túl akarja szárnyalni a norvég tömeggyilkos, Anders Breivik mészárlását. A norvég férfi telefonján gyerekekről készült pornográf felvételeket is találtak, és kiderült róla, hogy korábban Norvégiában öt évet volt börtönben erőszakos és szexuális bűncselekmények elkövetése miatt.A szélsőjobboldali Anders Breivik 2011. július 22-én 69 embert gyilkolt meg Utøya szigetén a baloldali Munkáspárt ifjúsági táborában – többségükben fiatalokat. Oslo kormányzati negyedében pedig gépkocsiba rejtett pokolgéppel ölt meg további nyolc embert. Breivik a Norvégiában kiszabható legsúlyosabb, 21 éves börtönbüntetését tölti, amelyet mindaddig meg lehet hosszabbítani, amíg veszélyt jelent a társadalomra.A téma érzékenysége miatt ebben a cikkben nem jelenítünk meg reklámokat.
Nyolc évre ítélték a tömegmészárlással fenyegetőző, Magyarországon élő norvég férfit
A férfi korábban arról is beszélt, hogy túl akarja szárnyalni a norvég tömeggyilkos, Anders Breivik mészárlását, aki 77 embert ölt meg 2011-ben.











