Kétrendbeli nemi erőszakban és más bűncselekményekben bűnösnek találta, és négy év börtönbüntetésre ítélte a norvég koronaherceg mostohafiát hétfőn egy oslói bíróság, adta hírül az MTI.

A 29 éves Marius Borg Høiby, aki ellen csaknem negyven vádpontban emeltek vádat, ártatlannak vallotta magát a legsúlyosabb vádpontokban, és tagadta a nemi erőszak elkövetését is. Az ügyészek hét év és hét hónap börtönbüntetés kiszabását kérték a vádlottra. A bíróság, amely hétfőn végül kétrendbeli nemi erőszak, valamint családon belüli erőszak és más bűncselekmények vádjában találta bűnösnek, négy év börtönbüntetésre ítélte. Høiby még fellebbezhet az ítélet ellen.

Az ügy tárgyalása csaknem két hónapig tartott, és megrázta az egész skandináv országot. A bírósági eljárás részletesen kitért Høiby drogfüggőségére és a szexuális aktusokról készített felvételeire is. A bizonyítékok között terjesztettek be egy olyan videót is, amely állítólag a hercegi család otthonának alagsorában történt szexuális erőszakról készült.

Høiby akkor lett a norvég királyi család tagja, amikor édesanyja, Mette-Marit 2001-ben feleségül ment a trónörökös Haakon herceghez.

Botrányok a norvég királyi családban