Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!Görögország vizeiben már terjed, és egyre nagyobb veszélyt jelent a Földközi-tenger élővilágára és az emberre is az ezüst hátú gömbhal, írja a hvg.hu a Corriere della Serára hivatkozva. A Vörös-tengerből származó invazív faj korábban Izrael és Ciprus partjain már elterjedt.A hal veszélyes más halakra is, harapásával képes ölni, és az emberbe is beleharap, igaz, ránk nem különösebben veszélyes, de tetanuszoltást igényelhet. Bár a gömbhalat sok országban különlegességként fogyasztják is, az ezüst hátú gömbhal húsa kifejezetten mérgező, így nem ajánlott ételként elkészíteni.A görög partoknál két faj példányait észlelték eddig, ami miatt vészjelzést adtak ki a hatóságok.
Már a görög partoknál is megjelent az invazív gömbhalfaj, ami az embert is megharaphatja
Az ezüst hátú gömbhal emberre is támad, a húsa pedig kifejezetten mérgező. Gyorsan terjed, Ciprus és Izrael után már Görögországnál is megjelent.






