Ciprina Ciucu a anunțat pe contul personal de Facebook că renunță la postul de prim-vicepreședinte al PNL, care îi fusese destinat în echipa de conducere ce va fi stabilită la Congresul de mâine.
Motivul renunțării, precizează Ciprian Ciucu, este dosarul penal pe care i l-a deschis DNA în urmă cu două zile. „PNL trebuie să aibă o conduită ireproșabilă pentru a recâștiga încrederea românilor și să nu i se arunce permanent în față situația mea. Știm cum fac ei”, a explicat gestul edilul Capitalei.
DNA l-a pus sub acuzare joi pe primarul general al Capitalei sub acuzația de luare de mită, pentru fapte petrecute în campania electorală de anul trecut, pe când era primar al secotrului 6.
Iată mesajul lui Ciprian Ciucu:
Partidul Naţional Liberal va avea mâine un congres esențial pentru direcția în care merge România pe termen mediu și lung.











