„Inabilitatea domnului Dan de a pricepe emoțiile și predispoziția domniei sale de a le analiza într-un mod fie inept fie arogant e tare îngrijorătoare”, scrie sâmbătă activistul și scriitoriul Valeriu Nicolae, criticând dur modul în care președintele tratează criza politică pe care România o traversează.
Într-o postare pe pagina sa de Facebook, Valeriu Nicolae scrie că tensiunile actuale nu au picat „din ceruri”.
„Președintele nu vrea să fim emoționali. Vine acasă, va înțelege, va analiza și ne va liniști. Există neîncredere și tensiune ne spune domnia sa. Venite desigur din ceruri și nu în urma deciziilor catastrofale pe care le-a luat”, spune Valeriu Nicolae.
„Inabilitatea domnului Dan de a pricepe emoțiile și predispoziția domniei sale de a le analiza într-un mod fie inept fie arogant e tare îngrijorătoare. Îl pune în zona lui Bentham. Utilitarian genial care a reușit să fie urât cu spume de cam toți cei care îl cunoșteau”, mai adaugă Nicolae.
În continuare, activistul și scriitorul vorbește și despre echipa de consilieri ai președintelui, despre care spune că „pare a fi acolo degeaba”.









