Elena Lasconi a lansat un atac destul de dur la adresa președintelui Nicușor Dan, pe care îl acuză de lipsă de responsabilitate și de incapacitatea de a-și asuma propriile decizii, informează Mediafax.

Într-un mesaj public cu accente critice și ironice, fostul lider USR i-a cerut șefului statului să iasă în fața românilor și să își asume eventualele greșeli.

- articolul continuă mai jos -

„Cât de greu e să-ți asumi responsabilitatea propriilor decizii? Cât de greu e să ieși în fața oamenilor și să spui: «am fost stupid, am greșit»?”, a transmis Lasconi.

„Românii iartă. Important este să fii sincer”