Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkui Mindaugui Sinkevičiui ketinant imtis premjero pareigų, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ narys Algirdas Butkevičius sako, jog buvo neatsakingai pasielgta, kai kone prieš metus į ministrės pirmininkės pareigas paskirta Inga Ruginienė. Apie M. Sinkevičių politikas atsiliepia pozityviau, tačiau pabrėžia – jeigu spintoje dar slypi skeletų iš praeities, apie tai reikia pasakyti atvirai.

„Kada ponia I. Ruginienė buvo išrinkta, tai pasakiau, kad socialdemokratai nejaučia atsakomybės prieš visuomenę ir elgiasi labai neatsakingai. Liaudiškai tariant, ją, kaip moterį ir politikę, faktiškai pakišo į tokią vietą, kur ateityje gali sužlugdyti visą jos politinį kelią“, – laidoje „ELTA kampas“ teigia A. Butkevičius.

„Čia yra apie Socialdemokratų partijos požiūrį parenkant žmones į ministro pirmininko pareigas. Tegul būna Lietuva ar kažkokia kita valstybė, yra keliami tam tikri reikalavimai. Čia jau tam tikras savigarbos jausmas turi būti pas tuos žmones, kurie formuoja Vyriausybės kabinetą arba kalba apie ministro pirmininko kandidatūrą“, – akcentavo jis.

Pasak buvusio socialdemokrato ir premjero A. Butkevičiaus, kandidatas į ministrus pirmininkus turi turėti žinių, valdymo patirties ir gebėti suvaldyti atstovaujamą politinę jėgą, o kartu – ir Vyriausybę.