A koronavírus után létrehozott alapból 10 milliárd eurós összeget hívhat le Magyarország, ha jóváhagyja az összes uniós tagállam.

Elfogadta a Magyar-kormány 10 milliárd eurós helyreállítási tervét az Európai Bizottság – írta az Euronews pénteken. A portál szerint rekordidő alatt történt mindez: Magyarország június 10-én nyújtotta be a dokumentumot. A koronavírus pandémia utáni Helyreállítási és Ellenállóképességi Eszközről (RRF) van szó, ebből lehet lehívni a több milliárd eurós összeget. Az RRF rendezése volt a legsürgetőbb, ugyanis a támogatások határideje idén augusztusban lejár. Az Orbán-kormány annak idején beadta a források lehívásához szükséges tervet, de aztán az abban foglalt vállalásokat nem teljesítette.A módosított helyreállítási terv széles körű reformokat tartalmaz, köztük olyan intézkedéseket is, amelyek a korrupciós és jogállamisági aggályok kezelését célozzák. A terv emellett beruházási elemeket is tartalmaz, amelyek több kulcsterületet érintenek: az energiát, a lakhatást, a közlekedést és a kis- és középvállalkozásokat.A tervet még júliusban az összes uniós tagállamnak jóvá kell hagynia az Európai Tanácsban, Magyarországnak 27 szupermérföldkövet kell teljesítenie augusztus végéig, hogy folyósítsák a támogatást. https://hvg.hu/360/20260604_szigoru-elszamolas-lazan-kezelt-hataridok-hvgNyitókép: Martin Bertrand / Hans Lucas / AFP)