Niedzisiejsi bohaterowie, szczypta ironii i historie, za którymi się tęskni, opowiedziane muzyką. Tak zapowiada się "Stacyjka Zdrój" - ostatnia w tym sezonie premiera Teatru Bagatela. Spektakl w reżyserii Adama Opatowicza, oparty na twórczości Kabaretu Starszych Panów, oficjalnie trafi na afisz 20 czerwca.

Lato to dla wielu widzek i widzów regularnie odwiedzających krakowskie teatry czas urlopu i wakacyjnych wyjazdów. Zanim jednak rozjedziemy się w różne strony Polski albo świata, zajrzyjmy do Teatru Bagatela. Na finał sezonu artystycznego 2025/2026 zespół przygotował dla publiczności coś, w czym nie ma sobie równych. Spektakl muzyczny, bo przecież nie od dziś wiadomo, że "Bagatela śpiewa" (i to jak!).

"Stacyjka Zdrój" w reżyserii Adama Opatowicza to spektakl na podstawie niezapomnianej dla kilku pokoleń twórczości Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory. Zespół Teatru Bagatela wybrał te piosenki, które najlepiej oddają klimat sprzed lat i oprawił je w scenariusz teatralny.

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.