Po keturių sezonų pertraukos Kauno „Žalgirio“ marškinėlius ir vėl užsivilks 24-erių Marekas Blaževičius. Su 211 cm ūgio krepšininku pasirašyta sutartis galios iki 2028–2029 m. sezono pabaigos pagal „2+1“ formulę, oficialiai praneša klubas.

Ankstesnį etapą Kaune baigęs M. Blaževičius išvyko į Ispaniją, kurioje du sezonus praleido Santjago de Kompostelos „Obradoiro“ komandoje. 2024–2025 m. sezone aukštaūgis vilkėjo Vilniaus „Wolves“ ekipos marškinėlius ir Europos taurėje rinko po 9,6 taško, 4,6 atkovoto kamuolio bei 11,4 naudingumo balo.

Praėjusią vasarą M. Blaževičius Europos čempionate atstovavo Lietuvos rinktinei ir vidutiniškai pelnydavo po 7,5 taško bei sugriebdavo 4,8 kamuolio.

2025–2026 m. sezone M. Blaževičius žaidė Turkijoje, Bursos „Tofaš“ komandoje, su kuria nužygiavo iki Čempionų lygos aštuntfinalio etapo ir buvo naudingiausias ekipos žaidėjas bei rinko po 15,6 taško ir 6,6 atkovoto kamuolio.

„Labai džiaugiuosi, kad man atsirado tokia galimybė antrą kartą ateiti į „Žalgirį“. Ne visi žmonės gauna antrus šansus, todėl tikiuosi, kad pavyks tuo pasinaudoti. Dabar ateinu kaip žaidėjas, nes pirmą kartą buvau labiau kaip gal kažkoks „prospektas“, jaunas krepšininkas, o dabar ateinu su stipresnėmis savybėmis, pasisėmęs patirties užsienyje ir Lietuvoje, tad jaučiuosi tvirčiau, užtikrinčiau ir tiesiog laukiu“, – kalbėjo M. Blaževičius.