Rövid összegzést adott péntek reggel Magyar Péter az Európai Tanács első napjáról a Facebookon.

A miniszterelnök azt írta: „Az első felszólalásomban őszinteségről, a politikai korrektség és a kettős beszéd meghaladásáról beszéltem Európa vezetőinek. Elmondtam nekik, mit tapasztaltam két év alatt 700 településen, az emberek szemébe nézve, és hogy szerintem miről kellene szólnia a politikának.”

Úgy folytatta:

Hangsúlyoztam, hogy nem népszerű szeretnék lenni a teremben és Brüsszelben, hanem minden pillanatban a magyar embereket képviselni. Tiszteletet adok és elvárom ugyanezt a hazám felé.

Magyar megjegyezte, meglepte, hogy a hozzászólása végén nagy tapsot kapott, pedig egyértelműen azokat támogatta, akik az illegális migrációval kapcsolatos szabályok további szigorítása mellett törtek lándzsát. „Ma már láthatóan ez a többség a vezetők között” – tette hozzá.