Magyar Péter a rövid sajtótájékoztatón arról beszélt, hogy az EU-s vezetők nagy várakozással fogadják Magyarországot a Tanács ülésén. Azt is elmondta, hogy a Európai Tanács többi vezetőjével biztosan nem fognak mindenben egyetérteni, a Tisza-kormány célja az, hogy a magyar embereket képviselje az EU-ban.
Nem belpolitikai vagy pártpolitikai okokból fogunk vétózni, hanem a magyar érdek alapján
– mondta a miniszterelnök, aki szerint már ez újdonság lesz az előző miniszterelnökhöz képest.
Egy Európai Bírósági ítélet miatt Magyarország napi 1 millió eurót fizet, amiért az Orbán-kormány nem hajtott végre az EU-s szabályozásokat migrációs kérdésekben, például kivezette a tranzitzónákat az országban. A büntetéssel kapcsolatban Magyar azt mondta, a Tisza-kormány egyelőre kármentésben van. A miniszterelnök a migrációval kapcsolatban úgy fogalmazott:
ugyanazt fogjuk elérni eredményként, amit az előző kormány el akart érni, csak úgy, hogy ne kelljen fizetni napi egymillió eurót.












