MELISSA Bourke, majka dvoje djece, otkrila je kako je nakon 25 godina svakodnevnog konzumiranja velikih količina alkohola uspjela potpuno preokrenuti svoj život. Četrdesetčetverogodišnja Australka iz Melbournea, koja je ranije znala popiti i do desetak čaša viskija dnevno, danas alkohol opisuje kao “otrov” i želi potaknuti druge da ne dopuste da im on upravlja životom.
Počeci ovisnosti u tinejdžerskoj dobi
Melissa je ispričala kako je put od boce burbona Jim Beam koja joj je uvijek bila pri ruci do potpune apstinencije bio dug. Alkohol je postao dio njezine svakodnevice još sa 17 godina, kada bi se nakon smjene u željezariji “nagradila” s nekoliko čaša viskija.
"Mislila sam da je to potpuno normalno. Moj otac je pio svaki dan, a svi moji prijatelji su se vikendom opijali", rekla je. U početku je pila kod kuće s obitelji, a s 18 godina počela je izlaziti u barove i pubove.
Začarani krug tjeskobe i depresije








